Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Odśnieżanie dachu. Jakie narzędzia będą potrzebne?

Odśnieżanie dachu. Jakie narzędzia będą potrzebne?

Nadejście zimy to dla wielu osób radość związana z pięknymi krajobrazami pokrytymi białym puchem. Są jednak i tacy, którzy intensywne opady śniegu kojarzą jedynie z nieprzyjemnym obowiązkiem, jakim jest odśnieżanie dachu. Z naszego wpisu dowiesz się, na kim on spoczywa i jakie narzędzia mogą być przydatne, aby pozbawić dach śnieżnej pokrywy.

Zalegający śnieg ze względu na swój ciężar może być niebezpieczny dla konstrukcji budynków. Z tego powodu dość często projektuje się dachy wysokospadowe, które zapobiegają zbieraniu się śniegu. Są jednak i taki budowle, które posiadają płaskie pokrycie dachowe. Nowoczesne konstrukcje tego typu są najczęściej przystosowane do znoszenia znacznego obciążenia. Sprawa wygląda jednak gorzej w przypadku budynków starych, bowiem podczas ich budowania nie było aż tak wysokich wymagań konstrukcyjnych. W związku z tym nie zostały one przystosowane do długotrwałego radzenia sobie z nadmiernym ciężarem. Z tego powodu należy regularnie je odśnieżać, co jest prawnym obowiązkiem każdego właściciela czy zarządcy. 

Odśnieżanie dachu należy przeprowadzać ostrożnie, aby nie uszkodzić pokrycia. Z tego powodu warto używać specjalnych łopat przeznaczonych do tego celu lub też zgarniaczy dachowych. Producenci tych narzędzi pomyśleli bowiem o tym, aby miały one łagodne krawędzie, które nie zniszczą powierzchni. Ponadto wyróżnia je długi trzonek, który pozwoli dotrzeć do dalszych miejsc. Aby jednak bezpiecznie odśnieżyć dach trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby zapewnić sobie komfort pracy w trudnych warunkach. W tym celu najlepiej wybrać odpowiednią drabinę, która zapewni stabilność. W zależności od potrzeb można zdecydować się na drabinę opieralną, dwuelementową lub trzyelementową. Istnieją ponadto specjalne przystawki dachowe, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. W przypadku bardzo dużych dachów, których odśnieżanie zajmie kilka, warto zdecydować się na rusztowanie aluminiowe. Pozwoli ono na łatwy dostęp, zapewni bezpieczeństwo, a do tego będzie lekkie i łatwe w transporcie. 

W naszej wypożyczalni znajdziesz niezbędny sprzęt, który pozwoli Ci łatwo odśnieżyć dach, a wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

  • All Posts
  • Blog
Czym różnią się odkurzacze przemysłowe od zwykłych odkurzaczy?

2024-07-12

Odkurzacze przemysłowe i domowe różnią się od siebie pod wieloma względami, takimi jak moc, wydajność, budowa, trwałość oraz elastyczność. Właśnie te różnice sprawiają, że wynajem odkurzaczy przemysłowych może być korzystnym rozwiązaniem dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują sprzętu o wyższej mocy i wydajności do sprzątania na dużą skalę. W…

Przy jakich typach prac budowlanych zdają egzamin minikoparki?

2024-07-10

Minikoparki to niezwykle przydatne maszyny na placach budowy, które pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac. Ich wszechstronność sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach budownictwa, takich jak inwestycje drogowe, budowa obiektów komercyjnych czy prace przy inwestycjach mieszkaniowych. Warto zatem dowiedzieć się, przy jakich typach prac budowlanych minikoparki zdają…

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania