Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Odśnieżanie dachu. Jakie narzędzia będą potrzebne?

Odśnieżanie dachu. Jakie narzędzia będą potrzebne?

Nadejście zimy to dla wielu osób radość związana z pięknymi krajobrazami pokrytymi białym puchem. Są jednak i tacy, którzy intensywne opady śniegu kojarzą jedynie z nieprzyjemnym obowiązkiem, jakim jest odśnieżanie dachu. Z naszego wpisu dowiesz się, na kim on spoczywa i jakie narzędzia mogą być przydatne, aby pozbawić dach śnieżnej pokrywy.

Zalegający śnieg ze względu na swój ciężar może być niebezpieczny dla konstrukcji budynków. Z tego powodu dość często projektuje się dachy wysokospadowe, które zapobiegają zbieraniu się śniegu. Są jednak i taki budowle, które posiadają płaskie pokrycie dachowe. Nowoczesne konstrukcje tego typu są najczęściej przystosowane do znoszenia znacznego obciążenia. Sprawa wygląda jednak gorzej w przypadku budynków starych, bowiem podczas ich budowania nie było aż tak wysokich wymagań konstrukcyjnych. W związku z tym nie zostały one przystosowane do długotrwałego radzenia sobie z nadmiernym ciężarem. Z tego powodu należy regularnie je odśnieżać, co jest prawnym obowiązkiem każdego właściciela czy zarządcy. 

Odśnieżanie dachu należy przeprowadzać ostrożnie, aby nie uszkodzić pokrycia. Z tego powodu warto używać specjalnych łopat przeznaczonych do tego celu lub też zgarniaczy dachowych. Producenci tych narzędzi pomyśleli bowiem o tym, aby miały one łagodne krawędzie, które nie zniszczą powierzchni. Ponadto wyróżnia je długi trzonek, który pozwoli dotrzeć do dalszych miejsc. Aby jednak bezpiecznie odśnieżyć dach trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby zapewnić sobie komfort pracy w trudnych warunkach. W tym celu najlepiej wybrać odpowiednią drabinę, która zapewni stabilność. W zależności od potrzeb można zdecydować się na drabinę opieralną, dwuelementową lub trzyelementową. Istnieją ponadto specjalne przystawki dachowe, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. W przypadku bardzo dużych dachów, których odśnieżanie zajmie kilka, warto zdecydować się na rusztowanie aluminiowe. Pozwoli ono na łatwy dostęp, zapewni bezpieczeństwo, a do tego będzie lekkie i łatwe w transporcie. 

W naszej wypożyczalni znajdziesz niezbędny sprzęt, który pozwoli Ci łatwo odśnieżyć dach, a wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

  • All Posts
  • Blog
Jak frezować beton?

2024-01-22

Frezowanie betonu ma na celu usunięcie jego wierzchnich warstw oraz właściwe ukształtowanie powierzchni. Przeprowadza się je często w ramach przygotowania podłoża pod nową nawierzchnię. Proces ten wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń – jednym z nich jest frezerka do betonu.

Usuwanie brudu bez szorowania – czy to możliwe?

2024-01-16

Wiele zabrudzeń, szczególnie tych tłustych, jest bardzo trudnych do usunięcia. Nawet mimo użycia detergentów i długiego szorowania może okazać się to wyczerpującym zadaniem. Tymczasem istnieją urządzenia, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się takich zanieczyszczeń – są to myjki ciśnieniowe Kärcher.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania