In Blog

Zdecydowana większość prac na wysokościach wymaga zastosowania rusztowań. Zapewniają one komfort i bezpieczeństwo, dlatego też są podstawowym elementem wyposażenia ekip budowlanych. Wśród licznych rodzajów rusztowań najpopularniejsze są rusztowania aluminiowe ze względu na niską wagę oraz łatwość przemieszczania. Dzięki kołom z hamulcami w łatwy sposób można je przesunąć z miejsca na miejsce bez konieczności demontażu. Do ich zalet należy zaliczyć także prosty montaż, który nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Trwałość, wytrzymałość i odporność na korozję czyni z nich sprzęt niezbędny na każdej budowie.

Rusztowania aluminiowe mogą się różnić miedzy sobą parametrami. W jaki sposób wybrać zatem najlepsze? Przede wszystkim należy je dostosować do swoich potrzeb. W tym celu trzeba określić, do jakiej maksymalnej wysokości będzie ono wykorzystywane. Warto popatrzeć na tę kwestię przyszłościowo. Jeśli będzie ono używane do licznych prac, trzeba uwzględnić różne wysokości. Lepiej zatem zainwestować w rusztowanie wyższe, może się bowiem okazać, że kiedyś będzie przydatne. Podobnie wygląda kwestia szerokości. Rusztowania wąskie sprawdzą się na placach budowy, na których jest mało miejsca, a przestrzeń robocza nie musi być zbyt duża, szerokie natomiast będą bardziej komfortowe w przypadku większych prac. Znaczenie ma tutaj także liczba osób, które będą z niego jednocześnie korzystały. Inaczej sprawa się ma w przypadku wynajmu rusztowań, wtedy bowiem najczęściej wypożycza się je do konkretnego zlecenia, uwzględniając bieżące zapotrzebowanie.

Przy wyborze rusztowania warto także wziąć pod uwagę częstotliwość używania. Jeśli będzie ono wykorzystywane sporadycznie, zdecydowanie bardziej opłacalne będzie wypożyczenie niż kupno. Z kolei ekipy budowlane, które wykorzystują rusztowania w codziennej pracy powinny zastanowić się nad zakupem, jego koszt bowiem szybko się zwróci.

Recent Posts
verentverent