Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych? Zadzwoń.

+48 533 335 583

Edit Template
logo

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template

Zapytaj Asystenta budowlanego

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu do realizacji Twoich prac budowlanych?

+48 533 335 583

Edit Template
Strona głównaBlog → Gdzie znajdują zastosowanie rusztowania mobilne?

Gdzie znajdują zastosowanie rusztowania mobilne?

Jedną z bardziej uniwersalnych konstrukcji budowlanych są rusztowania aluminiowe przesuwne. O ich popularności zdecydowała relatywnie niewielka waga i układ jezdny, który zapewnia im łatwe przemieszczanie. Przedstawiamy najważniejsze możliwości zastosowania aluminiowych rusztowań mobilnych.

Możliwość przemieszczania rusztowań zapewniają pionowe ramy boczne z kółkami, wyposażonymi w hamulce. Zapewniają one skuteczne zabezpieczenie przed przypadkowym przemieszczaniem się lub staczaniem w zagłębienia podłoża. Pozostałe elementy konstrukcyjne rusztowania mobilnego to: stężenia (poziome i ukośne), podesty z poręczami oraz burty. Dodatkową stabilizację rusztowania zapewniają podpory narożne i obciążenia balastowe. Wypożyczamy rusztowania aluminiowe w Łodzi i Warszawie: proponujemy konstrukcje od kilku do 12 m wysokości.

Najważniejsze miejsca zastosowania rusztowań przesuwnych 

Najważniejszą zaletą wyposażonych w koła rusztowań aluminiowych jest możliwość przemieszczania bez konieczności demontowania i ponownego budowania w nowym miejscu. Oszczędność czasu jest ewidentna. Warunkiem korzystania z rusztowań mobilnych jest oczywiście równe i utwardzone podłoże, które precyzyjnie wskazuje na możliwe miejsca zastosowania:

  • roboty wykończeniowe w pomieszczeniach ? lekkie, lecz stabilne i wytrzymujące duże obciążenia rusztowanie pozwala wykonać większość prac budowlanych: murowanie, tynkowanie, szpachlowanie czy instalację okładzin,
  • prace budowlane i instalacyjne na fasadach ? jeżeli fasadę budynku otacza utwardzona i równa nawierzchnia, to do większości prac można z powodzeniem wykorzystać rusztowania przesuwne ? jedynym ograniczeniem jest ich maksymalna wysokość,
  • renowacja obiektów zabytkowych ? samostojące rusztowania aluminiowe doskonale nadają się do prac w obiektach zabytkowych i innych budynkach, w których nie wchodzi w grę ingerencja w powierzchnię ścian i fasad, a w efekcie nie można użyć rusztowań modułowych i ramowych, które wymagają kotwienia, 
  • słup oświetleniowy ? znaczna wysokość rusztowania sprawia, że można je wykorzystać do zamontowania reflektorów (zasilanych z sieci, akumulatorów lub agregatu prądotwórczego) oświetlających plac budowy, ale także wszelkiego rodzaju imprezy sportowe czy kulturalne,
  • konstrukcja reklamowa ? rusztowania przejezdne należą do rusztowań wieżowych, które można z powodzeniem wykorzystać do celów reklamowych ? do zainstalowania banerów i tablic reklamowych, flag, reklam świetlnych i nagłośnienia do emisji spotów dźwiękowych.

Rusztowania mobilne jako alternatywa dla podnośników

Rusztowania przesuwne są alternatywą dla podnośników nożycowych lub teleskopowych. Podnośniki mają większą mobilność: są łatwiejsze w przemieszczaniu, szybciej rozkładają się i składają. Można nimi sterować bezpośrednio z podestu, co jest znacznie wygodniejsze od ręcznego przemieszczania rusztowań. Jednak w wielu przypadkach podnośniki nie są w stanie zastąpić aluminiowych rusztowań przesuwnych, natomiast rusztowanie może niemal zawsze zastąpić podnośnik.  

Ograniczenia podnośników wynikają z faktu, że nie są one w stanie wjechać do niewielkich pomieszczeń, na klatki schodowe czy do miejsc, w których mogłyby uszkodzić wykładziny podłogowe. Samonośne rusztowanie aluminiowe można zamontować nawet w bardzo wąskich i wysokich wnętrzach. Niebagatelne znaczenie ma też bardzo atrakcyjna cena wypożyczenia i łatwość obsługi rusztowań mobilnych.

Zbierając wszystkie przedstawione w artykule informacje, można z całą pewnością stwierdzić, że lekkie, mobilne rusztowania aluminiowe są tanią i wygodną alternatywą dla podnośników z koszem. Samostojące konstrukcje nadają się do wszystkich prac budowlanych ? szczególnie w tych miejscach, w których niemożliwe jest naruszanie powierzchni ścian i sufitów.

  • All Posts
  • Blog
Kryteria wyboru piły do pustaków

2024-05-29

Wybór odpowiedniej piły do pustaków to kluczowy element sukcesu w pracach budowlanych. Właściwe narzędzie pozwoli na precyzyjne cięcie materiałów, oszczędność czasu i wysiłku, a także zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. W poniższym artykule przedstawimy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze piły do pustaków, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Budowa i działanie minikoparek

2024-05-25

Budowa i działanie minikoparek to fascynujący temat dla każdego, kto interesuje się branżą budowlaną. Te niewielkie maszyny zdobywają coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i efektywności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej budowie minikoparek, ich zastosowaniu oraz korzyściom płynącym z ich użytkowania. Przekonaj się sam, dlaczego są tak chętnie wykorzystywane.

Potrzebujesz pomocy? Zamów kontakt z naszym Asystentem budowlanym

Zamawianie kontaktu
Edit Template

VERENT Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa

NIP: 5252674485
REGON: 365272419
KRS: 0000654222

Oddział Warszawa

ul.Pułkowa 43, 01-969 Warszawa

Oddział Łódź

ul. Wieniawskiego 42/44, 93-564 Łódź

Oddział Rusztowania

ul. Kolejowa 5, 05-092 Łomianki

© 2023 Copyright Verent Sp. z o.o.

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon

Potrzebujesz pomocy w wyborze sprzętu?

Zamów kontakt mailowy z naszym asystentem budowlanym.

Zamawianie mail

Potrzebujesz pomocy w wyborze rusztowania?

Zamów rozmowę z naszym asystentem budowlanym.
Zamawianie telefon - rusztowania